,,Róża ognia'' Najnowsze opowiadanie Carlosa Ruiza Zafóna

"Róża ognia", nigdy niepublikowane opowiadanie Carlosa Ruiza Zafóna, to wyjątkowy świąteczny prezent od wydawnictwa Muza.Wszystkich czytelników, których urzekł świat powieści hiszpańskiego mistrza, czeka literacka niespodzianka. Raz jeszcze będą mogli poczuć niezwykły klimat jego prozy. A przy okazji dowiedzieć się, jakie były początki tajemniczej biblioteki Cmentarza Zapomnianych Książek.

Na najnowszą książkę Zafóna "Labirynt duchów" czekało 40 milionów czytelników na całym świecie. Chcieli poznać finał poruszającej opowieści, w której losy bohaterów na zawsze splecione są z książkami.

"Róża ognia" przenosi do początków historii Cmentarza Zapomnianych Książek, serca megabestsellerów Zafóna. Tam urzeczywistniają się koszmary i spełniają marzenia.

LINK do opowiadania Carlos Ruis Zafon – urodzony w Barcelonie w 1964 roku. Skończyła dziennikarstwo. Do swoich ulubionych autorów Zafón zalicza Dostojewskiego, Tołstoja i Dickensa. Od 1993 roku mieszka w Los Angeles. Pierwszy tom cyklu został wydany w 2001 roku i szybko zyskał popularność. Został przetłumaczony na 45 języków i sprzedany w ponad 10 mln egzemplarzy.