"Martwy błękit" na antenie Radia Gdańsk
W ramach akcji "Wspólne czytanie" Radia Gdańsk zaprezentowana zostanie książka "Martwy Błękit" Krzysztofa Bochusa. Poszczególne odcinki będą powtarzane trzy razy dziennie – o 5:20, 15:20 i 20:50.

Gorąco polecamy!  
"Martwy błękit" Krzysztofa Bochusa na antenie Radia Gdańsk

Martwy błękit
Kontynuacja głośnego kryminału "Czarny manuskrypt"

W Sopocie znalezione zostają zwłoki znanego żydowskiego kolekcjonera i wyznawcy Kabały - Saula Rottenberga. Wszystko wskazuje na samobójstwo. Wkrótce w makabrycznych okolicznościach giną kolejni członkowie rodziny Rottenbergów. Radca kryminalny Christian Abell podąża niezmordowanie tropem morderców. Aby ich odnaleźć, musi jednak najpierw rozwiązać zagadkę zza grobu, pozostawioną mu przez Rottenberga…

Nie będzie to łatwe, ponieważ droga do prawdy usiana jest przeszkodami, a w samym śledztwie nic nie jest oczywiste. Chodzi o pieniądze czy o coś więcej? Czy dzisiejszy Grand Hotel zbudowany został na łapówkach i ludzkiej krwi? A może kluczem do rozwiązania zagadki jest Kabała i jej święte litery? Czy rodzina Rottenbergów padła ofiarą spisku? Kto torpeduje wysiłki Abella i wyprzedza go ciągle o krok? Pytania się mnożą, a próba znalezienia na nie odpowiedzi może kosztować życie.

W tle mroczny klimat lat trzydziestych na niemieckim Pomorzu. A także historyczne wydarzenia, rzucające długi cień na śledztwo prowadzone przez śledczego Abella.

Krzysztof Bochus – urodzony w 1955 roku. Z wykształcenia politolog. Polski dziennikarz, publicysta, pisarz, wykładowca akademicki.