Cięcie

Veit Etzold

Outlet


Format: 130 x 205 mm

Oprawa: broszurowa ze skrzydełkami

Liczba stron: 544

 • Inne wydania
 • 4,10 zł

  -33,99 zł

  38,09 zł


  Ta książka jest niedostępna


  Opcje dostawy:

 • Odbiór osobisty w księgarni0,00 zł
 • Paczkomaty 24/77,99 zł
 • Poczta Polska Paczka488,99 zł
 • Poczta Polska Paczka48 (Pobranie)10,99 zł
 • InPost Kurier8,99 zł
 • InPost Kurier (Pobranie)9,99 zł
 • Kurier DPD9,99 zł
 • Kurier DPD (Pobranie)12,99 zł
 • Przesyłka zagraniczna (Unia Europejska)100,00 zł


 • Darmowa dostawa od

 • 69,90 zł
 • Clara Vidalis, patopsycholożka, profilerka i przede wszystkim świetna detektyw, otrzymuje kopertę z płytą CD. Na płycie znajduje się krótki, ale przerażający filmik – zamaskowany mężczyzna podcina gardło młodej, ładnej dziewczynie.

  Kiedy udaje się zidentyfikować ofiarę, policja obstawia jej dom i Clara wchodzi do mieszkania. Nie spodziewa się, że dziewczyna nie żyje od przeszło sześciu miesięcy! Jej ciało leży zabezpieczone na łóżku, pozbawione krwi i zakonserwowane przez specyficzny gatunek robaka, który je zmumifikował.

  Kiedy dzięki następnej wskazówce odnalezione zostaje kolejne ciało, Clara nie ma już wątpliwości, że morderca prowadzi z nią niesamowicie wyrafinowaną grę – tym razem zamordowanym jest homoseksualista, który zginął prawdopodobnie jeszcze przed pierwszą odnalezioną ofiarą.

  W tym samym czasie Albert Torino – geniusz i wizjoner, jak sam chce siebie widzieć, lub pozbawiony skrupułów zboczeniec, jak określają go inni -rozpoczyna emisję online wyjątkowo kontrowersyjnego show, będącego połączeniem interaktywnego reality show i konkursu piękności, którego zwyciężczyni ma otrzymać nagrodę w postaci sławy i kontraktów, a wylosowani widzowie będą mogli spędzić z królową show noc całkowicie na swoich warunkach. Jak można się spodziewać, program przyciąga nieciekawych ludzi, ale cieszy się ogromną popularnością. Jednak murowana kandydatka na zwyciężczynię, pogodzona z wizją bycia nagrodą dla kogoś z widowni, znika niespodziewanie na chwilę przed finałem. Co więcej, znika również szef największego portalu internetowego z filmami.

  Oboje wpadają w ręce mordercy, którego plan jest daleko bardziej złożony, niż można przypuszczać. Za pomocą bardzo wymyślnych tortur – starannie opisanych! – zdobywa kody dostępu do strony xenotube.com i rozpoczyna emisję swojego chorego show. Zmienia oczywiście jego zasady – teraz uczestnicy nie decydują już, kto zwycięży, lecz w jaki sposób zginie porwana dziewczyna.

  Kiedy policjantka trafia w końcu na ślad mordercy, wpada w jego ręce i dowiaduje się, że wszystkich zbrodni dopuścił się wyłącznie po to, by wciągnąć ją w swoją grę i zwabić w pułapkę.

  Jasny, precyzyjny język powieści sprawia, że czytelnik dostaje gęsiej skórki. Beznamiętne opisy tortur przemawiają daleko bardziej do wyobraźni dosłownością niż nadmiar przymiotników, a powody, dla których morderca podejmuje się realizacji chorego planu, niczym lustro odbijają słabości naszych czasów. Zubożałe relacje międzyludzkie umożliwiają przeniesienie czyjegoś życia jedynie do wirtualnej rzeczywistości, podczas gdy ciało właściciela konta już dawno trawi rozkład…

  • Wydanie: 1
  • Data wydania: 16.04.2014
  • Oprawa: broszurowa ze skrzydełkami
  • Liczba stron: 544
  • Format: 130 x 205 mm
  • Cena katalogowa: 39.99
  • ISBN: 978-83-7758-682-2
  • Autor: Veit Etzold
  Oceń 
  Radosław Hućko
  2014-09-13

  Cięcie!

  Clara Vidalis, patopsycholożka, profilerka i przede wszystkim świetna detektyw, otrzymuje kopertę z płytą CD. Na płycie znajduje się krótki, ale przerażający filmik – zamaskowany mężczyzna podcina gardło młodej, ładnej dziewczynie. Kiedy udaje się zidentyfikować ofiarę, policja obstawia jej dom i Clara wchodzi do mieszkania. Nie spodziewa się, że dziewczyna nie żyje od przeszło sześciu miesięcy! Jej ciało leży zabezpieczone na łóżku, pozbawione krwi i zakonserwowane przez specyficzny gatunek robaka, który je zmumifikował.

  Zafascynowany jestem brutalnością opisów. Wprawdzie jest to kilka zwykłych, suchych słów, z których nie dowiadujemy się zbyt wiele. Wystarczają istotne informacje, aby przebiegł nas dreszcz, bo morderstwa wymyślane przez autora są niewiarygodnie brutalne. Momentami zastanawiałem się nad tym, czy Veit Etzold jest zrównoważony psychicznie. O takich rzeczach mogą myśleć tylko niektórzy. Psychopaci i pisarze. Pomysły na zabijanie i ich beznamiętny opis przyprawiają o dreszcze.

  Pościg za mordercą niesie z sobą wiele niewiadomych. Kiedy już natkniemy się na jakiś trop natychmiast chcemy posunąć śledztwo do przodu. I bardzo szybko odnaleźlibyśmy mordercę gdyby nie Etzold. W jego Cięciu wszystkie poszlaki są błędne, nie prowadzą donikąd. Podoba mi się to, że musimy wykazać się niewiarygodną inteligencją, żeby odkryć kto i po co morduje. Ja niestety zostałem przechytrzony, ale Ty możesz być mądrzejszy ode mnie. Chcesz się przekonać?

  Thrillerów takich jak ten jest niewiele. W tym przypadku strony przewracałem z niesamowitą prędkością, niecierpliwiąc się, co będzie na następnej kartce. Strach, niepewność, ale i ciekawość, to odczucia, które nie opuszczały mnie ani na chwilę. Po przeczytaniu lektury poważnie zastanowiłem się nam posiadaniem konta na portalach społecznych. Fakt, że tacy ludzie istnieją przyprawia mnie o gęsią skórkę.

  Kolejnym plusem są wyraziści bohaterowie. Veit nakreślił ich wygląd i cechy charaktery tak dokładnie, jak tylko potrafił. Łatwo przyszło mi ich sobie wyobrazić, dzięki czemu wiele zyskali na realizmie. Chętnie spotkałbym się z nadkomisarz Clarą oraz jej kolegą profilerem, by porozmawiać o innych ciekawych śledztwach. Chciałbym bliżej przyjrzeć się śledztwu dotyczącego Wilkołaka.

  Osoby o słabych nerwach proszone są o odłożenie tej powieści. Brutalna prawda, która pokazuje nam najmroczniejsze sekrety sieci. Z każdą kolejną stroną mamy coraz większą wątpliwość względem Facebooka. Czy dodawanie postów jest równoznaczne z samobójstwem?

   Oceń 
   Marta G
   2014-09-04

   Doskonała!

   “Strach to najsilniejsze uczucie, bo niemal zawsze wywołuje je w człowieku bodziec zewnętrzny. Człowiek nigdy nie boi się dobrowolnie (…), strach jest wymuszany przez oddziaływanie na nas znacznie potężniejszej mocy”.

   “Cięcie” kupiłam na chybił trafił, kierując się prawie wyłącznie recenzją wydawcy, opisem na okładce i samą okładką. I nie żałuję, bo jest to jedna z najlepszych książek danego gatunku, jakie miałam przyjemność czytać. Zdecydowanie jest to lektura dla osób o mocnych nerwach. Bardzo dosadna, brutalna i chwilami mrożąca krew w żyłach.

   Nasza bohaterka (choć czasem zastanawiałam się nad tym, czy aby na pewno to ona jest tą główną postacią, a nie morderca, którego ona ściga), nazywa się Clara Vidalis i pracuje w wydziale policji i psychopatologii w Berlinie. Właśnie zakończyła bardzo skomplikowane śledztwo, w wyniku którego zginął groźny psychopata i wybiera się na wakacje. Niestety na dzień przez planowanym urlopem ktoś przysyła jej pewną płytę CD, która zupełnie zmienia jej plany. I życie. Na płycie ktoś nagrał brutalny film z zabójstwa. I właśnie ten film rozpoczyna pościg Clary za psychopatycznym mordercą. Prasa nazywa go Facebookowym Żniwiarzem, on sam mówi o sobie Bezimienny.

   “Tam, gdzie inni są tylko cieniami, ja jestem gęstym mrokiem. Gdzie inni są tylko mordercami, ja ucieleśniam śmierć”.

   “Mroczny, nieokreślony, nieuchwytny i zły”.

   Nieuchwytny jak cień, ma swoje sposoby, by włamywać się na konta swoich ofiar w różnych portalach internetowych, wykradać ich dane osobowe, a potem ścigać, zaczajać się na nie w ich własnych mieszkaniach, torturować, gnębić, po czym bezlitośnie i brutalnie mordować. Wyszukuje ich na portalach społecznościowych i randkowych, pośród kobiet i mężczyzn, tych całkiem zwyczajnych i tych poszukujących mocniejszych wrażeń. Żadna z jego ofiar nawet nie spodziewa się ataku na swoją osobę, żadna nie ma wrogów, każda ma swoje życie, rodzinę i przyjaciół, a mimo to, nikt z nich nawet nie orientuje się, że ktoś zginął. Inteligentny morderca potrafi doskonale zadbać o to, by zwłok jego ofiar przez długi czas nikt nie znalazł.

   “Znając czyjś adres, bez problemu można sprawdzić w mapach Google, gdzie dokładnie znajduje się to mieszkanie (…). Kolejnym krokiem jest Google Street View, gdzie widać wszystkie szczegóły i można je powiększać, aż obraz zastąpią pojedyncze piksele”.

   Internet to potężna machina, a ta książka pokazuje nam wyjątkowo dosadnie, jak bardzo Internet potrafi być pozbawiony anonimowości.

   W trakcie śledztwa Clara znajduje wskazówki, które zupełnie nieoczekiwanie doprowadzają ją do miejsca, w którym jej sprawy zawodowe splatają się ściśle z tymi prywatnymi, z koszmarami z przeszłości, z obietnicami, których kiedyś nie udało jej się dotrzymać i z przyrzeczeniami, które dała samej sobie. Otoczona kolegami po fachu, posuwa się powoli w dochodzeniu naprzód, nie zdając sobie nawet sprawy z tego, jak blisko śmiertelnego niebezpieczeństwa właśnie się znalazła.

   “Ich krew, ich ciała, ich życia.
   I nikt nigdy mnie nie złapie (…).
   Jestem Niewidzialny.
   Jestem Nocą.
   Jestem Inny.
   Obcy.
   Zły.
   Jestem Bezimiennym”.

   Do jakiego gatunku można zaliczyć książkę Etzolda? Na pewno nie jest to kryminał, raczej thriller, świetnie skonstruowany, rozgrywający się na blisko pięćset pięćdziesięciu stronach. I wierzcie mi, wcale nie czuje się tej objętości, akcja rozgrywa się dynamicznie i szybko, od bohatera, do bohatera, od morderstwa do morderstwa.

   Książkę polecam miłośnikom mocnej lektury, na pewno się nie zawiedziecie, zwłaszcza, że powieść nie powiela typowych schematów tego gatunku i nie jest przewidywalna, od samego początku autor buduje napięcie i trzyma nas w nim aż do ostatnich stron, do ostatniego rozdziału, do ostatniego zdania.

   *wszystkie cytaty pochodzą z książki

    Napisz swoją opinię

    Cięcie

    Cięcie

    Clara Vidalis, patopsycholożka, profilerka i przede wszystkim świetna detektyw, otrzymuje kopertę z płytą CD. Na płycie znajduje się krótki, ale przerażający filmik – zamaskowany mężczyzna podcina gardło młodej, ładnej dziewczynie.

    Napisz swoją opinię

    30 innych książek z tej samej kategorii: