Księga Życia

Gregory Samak

Outlet


Format: 13.0 x 20.5 cm

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 160

3,84 zł

-29,40 zł

33,24 zł



Opcje dostawy:

 • Odbiór osobisty w księgarni0,00 zł
 • Paczkomaty 24/77,99 zł
 • Poczta Polska Paczka488,99 zł
 • Poczta Polska Paczka48 (Pobranie)10,99 zł
 • InPost Kurier8,99 zł
 • InPost Kurier (Pobranie)9,99 zł
 • Kurier DPD9,99 zł
 • Kurier DPD (Pobranie)12,99 zł
 • Przesyłka zagraniczna (Unia Europejska)100,00 zł


 • Darmowa dostawa od

 • 69,90 zł
 • Poruszająca opowieść o przyjaźni, odwadze, nienawiści i strachu

  Elias Ein, samotny emeryt, pod koniec życia postanawia przeprowadzić się do małego miasteczka w Austrii. W swoim nowym domu odkrywa schody prowadzące do dużej biblioteki.


  Tam jego uwagę przykuwa jedna z książek. Nie jest to zwykła książka, lecz Wielka Księga Życia, święte dzieło, w którym sam Bóg zapisuje przeznaczenie każdej istoty ludzkiej...

  Przeglądając kolejne wpisy w księdze, Elias odnajduje życiorysy swoich rodziców, przyjaciół, postaci historycznych. Elias jest tym bardziej zafascynowany swym odkryciem, że nieziemska moc tajemnej księgi pozwala mu wpływać na bieg Historii. 

  Czy Eliasowi uda się zmienić tragiczny los jego bliskich i jaką cenę przyjdzie mu za to zapłacić?

  Czy uda mu się zmienić bieg Historii?

  Prawa do przekładu powieści zostały sprzedane do 13 krajów.



  • Wydanie: 1
  • Data wydania: 23.09.2015
  • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
  • Liczba stron: 160
  • Format: 13.0 x 20.5 cm
  • Cena katalogowa: 34,9
  • ISBN: 978-83-287-0050-5
  • Autor: Gregory Samak
  Oceń 
  Beata Wasilewska
  2015-09-24

  Księga Życia. Debiut pisarza związanego z telewizją.

  Wczoraj, 23 września miała miejsce polska premiera książki francuskiego pisarza, który związany jest z prywatnym kanałem informacyjnym telewizji francuskiej, nadającym wiadomości 24 godziny na dobę - BMF TV. Gregory Samak napisał powieść, która wcześniej była dostępna w wersji elektronicznej. Ta powieść to "Księga Życia".
  "Co byś zrobił, gdybyś mógł zmienić przeznaczenie?" Pytanie umieszczone na okładce książki jest intrygujące. Któż z nas nie zastanawiał się nad tym chociaż raz w życiu? Tak postawione pytanie oraz okładka ukazująca wnętrze ogromnej biblioteki z emblematem nazizmu w tle skłoniły mnie do zapoznania się z treścią książki.
  Czego się spodziewałam? Oczywiście alternatywnej historii z cyklu "co by było gdyby...?" Czy ją odnalazłam w powieści Samaka? Jak najbardziej, chociaż nie do końca przypadła mi do gustu.
  Historia zaczyna się intrygująco, widzimy chłopca grającego w szachy z niemieckim żołnierzem w miejscu wyjątkowo nieprzyjaznym, w obozie hitlerowskim.
  Następnie akcja przenosi się ku czasom współczesnym, do małego miasteczka w Austrii nad Innem, dokładniej mówiąc do Braunau. Wszystko staje się jasne, w tym mieście urodził się Adolf Hitler. Główny bohater powieści Elias Ein, emerytowany agent ubezpieczeniowy z Wiednia wprowadza się do domu urzędnika celnego, w którym pierwsze trzy lata życia spędził kanclerz III Rzeszy.
  Starszy pan zajmuje mieszkanie i dokonuje ciekawego odkrycia, pod podłogą domu znajduje niezwykłą bibliotekę, po brzegi wypełnioną wspaniałymi woluminami. Jedna z ksiąg o bajecznie połyskujących literach zwraca jego uwagę, jest to tytułowa Księga Życia. Bohater szybko przekonuje się, że księga jest swoistym portalem, który może go przenieść do przeszłości a przy okazji umożliwia mu ingerencję w bieg historii. Dla starszego człowieka, pochodzącego z rodziny żydowskiej znaczy to bardzo dużo. Ma on możliwość zapobiec tragedii holocaustu. Perturbacje z tym związane są bazą powieści.
  Jednocześnie śledzimy losy niektórych mieszkańców współczesnego Braunau. Miasteczko jest bardzo mroczne, dochodzi w nim do brutalnego morderstwa, ludzie nie lubią obcych. Pewien chłopiec, sierota pomaga Eliasowi w domowych obowiązkach. Mieszkanką miasta jest także Marika, córka burmistrza. Nie będę zdradzać kolei losów młodych bohaterów. Wspominam o nich, ponieważ bardzo często wypowiadają w powieści kwestie nieprzystające do wieku. Generalnie miałam wrażenie, że autor za wszelką cenę chciał umieścić w powieści swój punkt widzenia na temat kondycji współczesnych społeczeństw, teorii zła i roli człowieka w historii. Nie mam nic przeciw temu, ale dlaczego robi to ustami dzieci? Przez to dialogi, myśli bohaterów brzmią patetycznie, nienaturalnie.
  Powieść "Księga Życia" podejmuje ważne tematy, porusza problem boskiej opatrzności, wolnej woli człowieka, odnosi się do współczesnych problemów ludzkości. Tak naprawdę książka nie należy do łatwych, ale pomysł na fabułę należy do oryginalnych. Trzeba to podkreślić, ponieważ przykładów alternatywnej historii II wojny światowej powstało już bardzo wiele. Czytelnik sam musi sobie odpowiedzieć na pytania: co by było gdyby...Hitler zginał? a także jakie miałoby to znaczenie dla naszej przyszłości?

   Napisz swoją opinię

   Księga Życia

   Księga Życia

   Poruszająca opowieść o przyjaźni, odwadze, nienawiści i strachu

   Elias Ein, samotny emeryt, pod koniec życia postanawia przeprowadzić się do małego miasteczka w Austrii. W swoim nowym domu odkrywa schody prowadzące do dużej biblioteki.

   Napisz swoją opinię

   30 innych książek z tej samej kategorii: