Siedem listów z Paryża

Samantha Verant

Outlet


Format: 13.0 x 20.5 cm

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 368

3,60 zł

-34,40 zł

38,00 zł


Opcje dostawy:

 • Odbiór osobisty w księgarni0,00 zł
 • Paczkomaty 24/711,99 zł
 • Poczta Polska Paczka488,99 zł
 • Poczta Polska Paczka48 (Pobranie)10,99 zł
 • InPost Kurier11,99 zł
 • InPost Kurier (Pobranie)13,99 zł
 • Kurier DPD9,99 zł
 • Kurier DPD (Pobranie)12,99 zł
 • Przesyłka zagraniczna (Unia Europejska)100,00 zł


 • Darmowa dostawa od

 • 99,90 zł
 • Samantha Vérant odnajduje w końcu miłość swojego życia – w dwadzieścia lat po pierwszym spotkaniu.

  Jako dziewiętnastolatka, podczas podróży po Europie, Samantha poznała Jean-Luca – przystojnego Francuza, specjalistę od astronautyki. Spędzili razem jedną dobę, włócząc się po ulicach Paryża. Gdy wróciła do domu, Jean-Luc przysłał jej siedem pięknych listów miłosnych. Ona jednak mu nie odpisywała.

  Dwie dekady później, stojąc na progu rozwodu i zastanawiając się, co w jej życiu poszło nie tak, Samantha odnajduje stare listy od Jean-Luca. Z pomocą internetu odnajduje go, żeby mu przesłać zaległe przeprosiny. Wkrótce się okazuje, że łączące ich uczucie jest wciąż równie silne jak wtedy, gdy zostawiła go samego na peronie paryskiego dworca.  

  Samantha zdaje sobie sprawę, że wyjazd do Francji, żeby spotkać się tam z mężczyzną, z którym spędziła tylko jeden słoneczny i namiętny dzień, to szaleństwo, ale to na takie właśnie szaleństwo czekała całe życie.

  • Tłumaczenie: Agnieszka Wilga
  • Wydanie: 1
  • Data wydania: 08.06.2016
  • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
  • Liczba stron: 368
  • Format: 13.0 x 20.5 cm
  • Cena katalogowa: 39,90
  • ISBN: 978-83-287-0301-8
  • Autor: Samantha Verant
  Oceń 
  Natalia Z
  2016-06-29

  Zanurz się w książkach rodem z niebios mówi, że...

  Samantha Verant przeżywa wspaniały czas w Paryżu. Tam, jako młoda dziewczyna poznaje Jeana- Luca, z którym spędza jeden dzień. Jest to na tyle żywy i romantyczny czas, że obydwoje się w sobie zakochują. Jednak nie dane jest im dalej żyć, a Samantha stara się całkowicie zapomnieć o chłopaku z wakacji. Jean-Luc jednak nie zapomina. Chłopak śle do niej listy miłosne na które kobieta nie odpowiada.
  Mijają lata, które niosą w życiu Samanthy wiele burz. W życiu tych dwojga pojawiają się inni ludzie, inne małżeństwa i niepowodzenia. Po latach spędzonych osobno, Samantha i Jean- Luca ponownie się ze sobą spotykają.
  Jak to wydarzenie wpłynie na ich życie?

  Pierwsza moja ocena tej pozycji to wielkie niedowierzanie. Po opisie stwierdziłam, że to kolejne love story czyli lekka obyczajówka - coś dla mnie. Kiedy jednak odkryłam, że powieść ta jest napisana na faktach autentycznych pomyślałam " o jejć". Troszkę się przestraszyłam, ponieważ nie wiedziałam co może znajdować się pod tą okładką. Zaczęłam się w nią zagłębiać stopniowo. Najpierw szło mi to nieco powoli i z lekkim uporem, ale później zaczęłam bardziej stapiać się z autorką i jej historią.

  Autorka książki i zarazem główna bohaterka, jest kobietą w wieku, w którym doświadczyła wiele pozytywów ale i błędów życia. Jako młoda kobieta poznała Jeana-Luca, który skradł jej jeden dzień a zarazem całe serce. Autorka doskonale opisuje swoje przeżycia przed spotkaniem tajemniczego Francuza a zarazem czas kiedy musiała wrócić do swojego kraju i żyć wspomnieniami o nim. Bardzo urzekła mnie romantyczna natura Jeana-Luca, który pisał do niej listy i wytrwale dążył do ich ponownego spotkania. Wielkim żalem patrzyłam na to, jak autorka nie chciała by to co było między nimi, rozkwitło. Nic dziwnego, że życie nie poukładało się jej tak, jakby chciała. Wydaje mi się, że takiego człowieka o którym wie się, że to ten jedyny, spotyka się tylko raz w życiu i nie powinno się przegapić takiej szansy.
  ""Nigdy wcześniej nikt w tak krótkim czasie nie otworzył mojego serca. Przy Tobie cały mój arsenał środków bezpieczeństwa rozpadł się na tysiące kawałków"
  Bardzo przykuły moją uwagę listy Jeana, które są takie piękne i prawdziwe. Płynące z ich stron emocje i uczucia powodowały w moim sercu wielki zamęt. Przy tej lekturze mamy chwile wzruszenia ale i niepohamowanego uśmiechu. Jej lekkość i prawdziwość przywiera do stron i pozwala czytelnikowi na bardzo wiele pozytywnych wrażeń. Mnie ta pozycja całkowicie porwała i bardzo cieszę się, że dałam jej szansę. Mało jest takich książek, a ja rzadko czytam autobiografię, ale ta pozycja to czysta przyjemność. Takie powieści mogę czytać i czytać...

  Oczywiście zakończenie nie jest nam mało znane, i chociaż już na początku książki wiemy co będzie dalej to mimo wszystko polecam do niej zajrzeć. Pełnia uczuć i cały szereg pozytywnych wydarzeń powoduje pozytywne rozmyślenie o własnym życiu. Polecam lekturę romantyczkom i kobietom, które nie obawiają się płakać przy tak wzruszających lekturach! Na te słoneczne dni ta Paryska opowieść jest fenomenalna!

   Napisz swoją opinię

   Siedem listów z Paryża

   Siedem listów z Paryża

   Samantha Vérant odnajduje w końcu miłość swojego życia – w dwadzieścia lat po pierwszym spotkaniu.

   Jako dziewiętnastolatka, podczas podróży po Europie, Samantha poznała Jean-Luca – przystojnego Francuza, specjalistę od astronautyki. Spędzili razem jedną dobę, włócząc się po ulicach Paryża. Gdy wróciła do domu, Jean-Luc przysłał jej siedem pięknych listów miłosnych. Ona jednak mu nie odpisywała.

   Napisz swoją opinię

   30 innych książek z tej samej kategorii: