Gloria

Monika Błądek

Outlet


Format: 13.0 x 20.5 cm

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 480

8,10 zł

-29,90 zł

38,00 zł


Opcje dostawy:

 • Odbiór osobisty w księgarni0,00 zł
 • Paczkomaty 24/711,99 zł
 • Poczta Polska Paczka488,99 zł
 • Poczta Polska Paczka48 (Pobranie)10,99 zł
 • InPost Kurier11,99 zł
 • InPost Kurier (Pobranie)13,99 zł
 • Kurier DPD9,99 zł
 • Kurier DPD (Pobranie)12,99 zł
 • Przesyłka zagraniczna (Unia Europejska)100,00 zł


 • Darmowa dostawa od

 • 99,90 zł
 • Mroczna, wizjonerska, niepokojąca dystopia dla młodych czytelników, z bohaterami, którzy zapadają w pamięć równie mocno jak postaci z Igrzysk śmierci i Niezgodnej.

  Rok 2025. Unia Europejska się rozpadła, każdy kraj dba wyłącznie o swoje interesy.Polskę oddziela od Rosji pas spalonej ziemi – Ukraina.Siedmioletnia Gloria trafia pod opiekę mieszkającej w Paryżu ciotki. Dziesięć lat później poznaje tam starszego od siebie Asłana Zuradowa. Młody mężczyzna pomaga dziewczynie przetrwać we wstrząsanym etnicznymi konfliktami mieście, przy okazji wciągając ją w krąg konspiratorów, walczących o władzę i wpływy w formującym się praktycznie od nowa społeczeństwie. W tym samym czasie na planecie Trion spat Drakin informuje Trojlo Orila, że został skazany na likwidację.Więzień uniknie śmierci, jeśli zgodzi się poddać resocjalizacji na odległej Ziemi. Trojlo zobowiązuje się wystrzegać przemocy i posługiwać się wyłącznie pokojowymi metodami, ale jest to trudniejsze, niż przypuszczał.Jak Obcy poradzi sobie w zdewastowanej Europie, na gruzach cywilizacji, która jeszcze niedawno rościła sobie pretensje do tego, by dominować nad całą Ziemią?Czy Gloria dowie się, kim są Sprawiedliwi? A może zostanie jednym z nich? 

  • Wydanie: 1
  • Data wydania: 07.09.2016
  • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
  • Liczba stron: 480
  • Format: 13.0 x 20.5 cm
  • Cena katalogowa: 39,90
  • Autor: Monika Błądek
  • Rok wydania 2016
  Oceń 
  Michalina Foremska
  2016-09-02

  Gloria

  Gloria to moje pierwsze spotkanie z dystopią. O ile do polskich nazwisk już się przekonałam, tak w kwestii tej książki czuję pewien niedosyt. Spodziewałam się całkiem innej treści – wojna, broń, strzelanie, ranni i zabici, a dostałam wojnę w tle i wysuwający się na pierwszy plan wątek romansu, a raczej niezdecydowania głównej bohaterki do podjęcia kroków w temacie łóżkowym…

  Ale od początku…
  Rok 2025. Unia Europejska już nie istnieje. Każdy kraj dba wyłącznie o siebie. Siedemnastoletnia Gloria w wieku siedmiu lat trafia pod opiekę ciotki mieszkającej we Francji. Dziesięć lat później poznaje Asłana Zuradowa, który pomaga jej przetrwać. Wciąga ją w krąg konspirantów, walczących o władzę w formującym się od nowa społeczeństwie… Sprawiedliwych…W związku z zagrożeniem, Gloria zostaje wysłana do swojej siostry do Polski, ale i tam nie jest bezpieczna…
  W tym samym czasie na Ziemię zostaje zesłany Trojlo Oril. Skazany na Trionie na likwidację, Ziemia ma być dla niego miejscem do resocjalizacji. Ale czy owładnięta walką i przemocą kraina jest na to dobrym miejscem? Czy Gloria pozna odpowiedzi na nurtujące ją pytania?  Z technicznego punktu widzenia, książka jest idealna. Styl autorki, pomimo tematyki, lekki i przyjemny. Ciekawe opisy, zarówno miejsc, jak i konkretnych sytuacji. Historia wciąga już od pierwszej strony. Równowaga między dialogami a opisami.

  Mnogość bohaterów. Docenić należy fakt, że każdy z nich, czy to główna bohaterka, czy postaci poboczne – każdy z nich miał charakter. Każdy był inny. Dopracowany co do najmniejszego szczegółu. Z wieloma można by było się utożsamić, a w niejednym z tych „napakowanych” zakochać… Piękne charakterystyki… Ludzcy bohaterowie, choć niektórzy byli ponad przeciętną w sferze zdolności… Oczywiście pomijam Orila. Stworzony prze autorkę obcy, był ciekawie skonstruowany. Poza cechami stricte „pozaziemskimi”, autorka świetnie ukazała jego „ludzie” oblicze.


  Jednak zabrakło mi w tej książce walk, rozlewu krwi itd. Spodziewałam się mocnej, wbijającej w fotel historii. A to, co w głównej mierze pamiętam z książki, to niezdecydowanie głównej bohaterki w temacie „pierwszego razu”. Wojna i walki zeszły na dalszy plan.
  Momentami wychodziła ckliwa młodzieżówka o problemach sercowych, co po pewnym czasie przestawało być interesujące, choć „te momenty” najbardziej mnie bawiły, zwłaszcza dialogi – bezbłędne!

  Przyczepiłabym się także do zakończenia. Moim (nie)skromnym zdaniem tej „obcości” było dużo za dużo. Czułam przesyt pozaziemskością. Choć z drugiej strony…
  To będziecie musieli ocenić sami…


  Podsumowując: Dystopia z mocno zarysowanym romansem... Istoty pozaziemskie… Bogate opisy… Bezbłędne dialogi… Jeśli macie ochotę wkroczyć w świat Europy targanej wojnami… Przekonać się jak poradzi sobie Gloria i jej towarzysze… Sięgnijcie po tę książkę… i czekajcie na kontynuację :)

   Napisz swoją opinię

   Gloria

   Gloria

   Mroczna, wizjonerska, niepokojąca dystopia dla młodych czytelników, z bohaterami, którzy zapadają w pamięć równie mocno jak postaci z Igrzysk śmierci i Niezgodnej.

   Napisz swoją opinię

   30 innych książek z tej samej kategorii: